Afrykarium - Wrocławskie ZOO

 

ZOO Wrocław

 

Serdecznie zapraszamy do wrocławskiego ogrodu zoologicznego, korzysta z historycznych budynków z XIX wieku i dostosowuje je do współczesnych wymogów. Przykładem jest wyremontowana Małpiarnia czy Motylarnia w budynku Terrarium.

ZOO mieści się na 33 ha powierzchni tworząc atrakcyjne, tematyczne ekspozycje fauny poszczególnych kontynentów (Pawilon Madagaskaru, Sahara, wybieg niedźwiedzi brunatnych, basen płetwonogich, Odrarium AFRYKARIUM).

ZOO daje schronienie 7 000 zwierząt, które reprezentują około 1 000 gatunków, w tym zagrożone wyginięciem, a nawet niewystępujące już w naturalnym środowisku.

 

 

Do ZOO istnieje bardzo dobry dojazd komunikacją miejską ze wszystkich Apartamentów Agata.

 

 Dzięki czemu unikniecie Państwo korków.

 

 

Afrykarium (www.afrykarium.com.pl)

To kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tu 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.

 

1007

 

 

Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości o 18 m. Kolejna ekspozycja poświęcona jest Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane są pingwiny przylądkowe oraz kotiki afrykańskie.

 

1021

 

Dżunglę otaczającą rzekę Kongo reprezentują zaś krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.

 

1015

 

W kompleksie Afrykarium znajdą się też: sala konferencyjna i edukacyjna, restauracja, taras widokowy i sklep z pamiątkami.

 

 Godziny otwarcia ZOO

  g

 

 Ceny biletów

 

cc

                                         *Cena obejmuje również wejście do Afrykarium

 

Zachęcamy do zakupy biletów przez Internet, dzięki czemu unikną Państwo godzinnych kolejek.

(link: http://bilety.zoo.wroclaw.pl/)

 

ADRES

ul. Z. Wróblewskiego 1-5
51-618 Wrocław

 

  Copyright © Apartamenty Agata 2021